IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau
> colt new vs colt, pareri de la ultima intalnire
GigiTL
post Oct 30 2009, 09:52 AM
Post #1

Junior Member
*

Group: Members
From: Tulcea
Member No.: 45

salut!am deschis acest topic pt a discuta ce are in plus sau in minus coltul new fata de coltul2004!eu din cel nou am condus doar ralliart 5 usi si mi-a placut raspunsul acceleratiei si suspensia si vizibilitate superioara in fata pt ca botul masinii este mai lung!astept idei si pareri!
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies
ZUM
post Nov 19 2009, 02:30 PM
Post #2

Member
**

Group: Administrators
Member No.: 172

Nu stiu cata dreptate am, dar noul colt nu vine sa completeze "neajunsurile" celui vechi.
De fapt nu e vorba de nici un neajuns, ambele modele sunt complete, restul tine de optiuni si gusturi.
Cel nou aduce niste imbunatatiri si schimbari de look.

Am condus si noul colt...

Ce ma asteptam eu sa rezolve Mitsubishi la noul model de colt, ar fi comenzile care nu prea sunt legate sau mai bine zis mai deloc optimizate pentru un condus mai sportiv sau chiar mai confortabil, adica, directia parca prea moale, cutia care agata, delay-ul din acceleratia pe senzor, ambreiajul care are cursa prea lunga pana la punctul de cuplare....maruntisuri, dar care isi spun cuvantul in anumite situatii in care motorul poate mult si handlingul asta de fabrica...hmmm...nu e ok.

Lancerul 1.5 are acelasi motor/cutie, cu alte rapoarte, probabil alt soft...nu conteaza, dar aceeasi cutie, insa cu toate problemele rezolvate. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eram convins ca o sa gasesc aceeasi imbunatatire si la coltul nou, dar nu e...

PS. Tot ce am enumerat legat de comenzi, variaza intr-o oarecare masura, de la colt, la colt, in special legat de cutie si ambreiaj...de la 0 km.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: