IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> Asigurare CASCO, Pareri despre diferite firme de asigurari
raul151180
post Mar 30 2009, 05:51 PM
Post #1

Moderator
*

Group: Moderators
From: Bucuresti
Member No.: 12

Peste o saptamana imi expira polita CASCO.
M-a sunat astazi un domn si mi-a adus aminte.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) era nenea cu care am incheiat contractul CASCO anul trecut.
Mi-a spus ca am avut evenimente costisitoare si nu-mi recomanda sa imi fac tot la ASTRA ca o sa fie foarte scump sau.. se poate chiar sa nu mai pot sa inchei un contract CASCO cu ei... hmm...

Asa ca el a zis ca are 2 oferte pentru mine ARDAF si ABC.. care sunt fara franciza..
Am dat si eu pe google si.. lumea se plange de ARDAF.. de ABC.. nu am gasit mai nimik.

Are cineva vreo parere .. despre companiile acestea de asigurari? A avut cineva de-a face cu ele?

Poate cineva sa-mi recomande alta companie?
Go to the top of the page

+Quote Post

Guest_ZUM_*
post Mar 31 2009, 10:32 AM
Post #2

Guests

Eu am CASCO la ALLIANZ-TIRIAC ASIGURARI SA si sunt foarte multumit de ei.

3 daune am avut, nu am avut discutii, probleme, "negocieri" cu agentul de asigurari...de fiecare data s-a schimbat tot ce era de schimbat, nu am fost pus in asteptare.

Service-ul mcar lucreaza cu ei ca de la tiriac la tiriac, daca s-au mai descoperit si alte daune, dupa ce masina a intrat in service, s-au rezolvat de la sine intre ei, nu am fost pus pe drumuri, odata ce a intrat masina in service nu m-a mai interesat nimic, nu m-am mai dus decat sa-mi ridic masina.

Eu zic ca la momentul acesta sunt cei mai buni.
Nu stiu acum, dar in 2006 erau un pic mai scumpi decat restul, insa se merita!

+Quote Post

cerbanic
post Jun 24 2009, 01:18 PM
Post #3

Junior Member
*

Group: Members
Member No.: 107

si mie mi-au recaomandat cei de la MCar sa fac casco la tiriac cica sunt cei mai buni.

+Quote Post

Frosty
post Jul 10 2009, 04:43 AM
Post #4

Junior Member
*

Group: Members
Member No.: 113

dar niste preturi nu lasati si voi... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) alea conteaza cel mai mult.

+Quote Post

m.alex
post Sep 23 2009, 10:24 PM
Post #5

Administrator

Group: Root Admin
From: Bacau/Bucuresti
Member No.: 2

Ok ok, am facut casco. M-am invatat minte de la MICUL eveniment pe care l-am avut in vara.

Prima data, inainte sa inchei polita, am cautat la mai multe firme de asigurare. Tiriacul imi spunea 700 euro, omniasig 450, unita 500. M-am dus si la asirom. Initial mi-a facut calcul in euro si ajungea pe la 430 euro insa tipa de la asigurari mi-a propus altceva: sa fac calcul la valoarea in lei a masinii atunci cand am cumparat-o. De fapt, a contat cat a fost euro atunci adica, 3.2 lei si astfel suma totala a fost de 1400 ron. Mie sincer imi pare foarte putin Ce-i drept, nu include furt si am franciza de 150 de euro la fiecare dauna insa nu consider ca e mare lucru. Sper doar ca atunci cand voi avea o avarie, ceea ce sper sa nu am, totul sa decurca ok cu cei de la constatari. Oricum ar fi, parca dorm mult mai bine noaptea avand casco.

+Quote Post

raul151180
post Apr 26 2010, 03:34 PM
Post #6

Moderator
*

Group: Moderators
Member No.: 12

Ok.. a expirat CASCO.
Am facut altul, tot la tiriac. Al doilea an la ei.
M-au spart. 3100 RON.
Masina e pe pres juridica.

Din comoditate am facut si RCA la ei. 900 RON!!!!!! Asta chiar m-a spart.
CASCO o sa fac tot la ei dar RCA.. nu mai fac la ei. Sunt nesimtit de scumpi.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: