IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> Top Gear News, TopGear info
m.alex
post Sep 19 2009, 09:41 PM
Post #1

Administrator

Group: Root Admin
From: Bacau/Bucuresti
Member No.: 2

Se pare ca baietii de la Top Gear vor filma in Romania un episod al seriei 14.

dar mai multe informatii :

"Biroul Permanent al Camerei Deputatilor de astazi, 16 Septembrie 2009, a aprobat solicitarea Top Gear de a filma cateva cadre la Palatul Parlamentului. Imediat dupa sedinta, internetul a fost inundat de informatii cu privire la subiect. In afara de speculatii cu privire la locatii, masini, si perioada de filmare, mie cel mai mult mi-a placut stirea conform careia filmarile au avut deja loc si ca producatorii emisiunii au vorbit despre drumurile din Romania ca despre ?the best driving roads in Europe?. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Iata ceea ce putem spune noi. In primul rand, e adevarat. E pe bune. Dupa lungi deliberari, producatorii Top Gear au decis sa faca un episod si in Romania. In al doilea rand, discutiile despre locatii, scrise de mana mea pe cererea de la Parlament, sunt extrem de vagi si de speculative.

Conform stirilor de pe internet de astazi, echipa Top Gear ar putea filma pe: litoralul Marii Negre (inclusiv Mangalia), in podisul Dobrogei, Moldova, la Sighetul Marmatiei, la Oradea, Arad, Timisoara (piata de unde a inceput Revolutia) sau Targoviste (locul unde a fugit Ceausescu).

Conform altor site-uri, echipa s-ar putea opri in Bucuresti, la Portile de Fier 2, sau ar putea chiar face o cursa masini vs barca pe cursul romanesc al Dunarii. Desigur, mai exista si varianta de a filma pe sosele din statiuni montane, dar aceasta probabilitate este destul de slaba, intrucat se stie ca Jeremy Clarkson are fobie de ursi pe asfalt."

sursa topgear romania

Din cate am auzit eu, cei de la top gear au de gand sa faca o intrecere la subsolul Casei Poporului si ceva pe Transfagarasan si ca data stabilita ar fi pe 22 octombrie.

Daca voi afla si alte detalii le voi posta cu siguranta aici. Va astept si pe voi, daca stiti ceva in plus, sa anuntati.
Imi pare rau ca pe 22 nu sunt in Bucuresti. Cred ca o conferinta de presa tot vor face. Oricum, astept cu nerabdare sa vad episodul filmat la noi in Romania. Sezonul 14, din cate am mai citit pe net, va incepe undeva la jumatatea lui noiembrie deci mult nu mai e (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post

m.alex
post Sep 23 2009, 09:20 AM
Post #2

Administrator

se pare ca da ... Top Gear filmeaza in Romania.
Pacat ca nu am putut fi acolo pt a-i vedea pe baieti cu toate ca nici nu cred ca s-ar fi permis accesul (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

uitati clipul

si cateva filmari cu telefonul unde baietii au fost surprinsi

Cei de la Evenimenul Zilei ne spun

"?n mare secret, echipa
de producţie a cunoscutei emisiuni britanice Top Gear pregăteşte filmările pe Transfăgărăşan.

Cei trei realizatori ai emisiunii vor fi prezenţi ?n zonă joi şi vineri. ?n prima zi de filmări, drumul naţional va fi ?nchis ?ntre orele 11 şi 19 iar ?n cea de-a doua, ?ntre orele 6 şi 13.

Primăria municipiului Sibiu a emis un comunicat de presă referitor la ?nchiderea drumului naţional, fără să specifice ?nsă cine va realiza filmările. „Biroul de Promovare şi Dezvoltare
?n Turism din cadrul Primăriei Municipiului Sibiu anunţă ?nchiderea DN 7C – pe tronsonul B?lea Lac – B?lea Cascadă – pentru realizarea filmărilor unei emisiuni de televiziune ?n condiţii maxime de siguranţă”, se arată ?ntr-un comunicat de presă transmis de Primăria Sibiu.

?nchiderea acestui drum este realizată cu acordul Direcţiei Regionale de Drumuri şi Poduri – regionala Braşov. Top Gear filmează o ?ntreagă emisiune ?n Rom?nia, chiar astăzi urm?nd să filmeze ?n subsolul Palatului Parlamentului. Cei trei prezentatori vin pe Transfăgărăşan cu trei maşini, un Aston Martin, un Ferarri şi un Lamborghini."

+Quote Post

m.alex
post Sep 24 2009, 09:13 PM
Post #3

Administrator

noi stiri despre baietii de la top gear. se pare ca au ajuns pe transfagarasan

video aici

si inca un clip de la casa poporului cu ceva imagini din interior si mai multe detalii

+Quote Post

m.alex
post Oct 5 2009, 12:19 PM
Post #4

Administrator

De acum nu ne mai ramane decat sa asteptam noul sezon care va aparea pe internet la jumatatea lui noiembrie.
Multe poze la filmarile de pe Transfagarasan gasiti AICI

+Quote Post

Delia
post Oct 22 2009, 10:21 AM
Post #5

Junior Member
*

Group: Members
Member No.: 189

Tare rau mi-a parut ca nu i-am prins pe baieti, macar sa-i vad. Abia astept sa apara noul sezon ca sa-l pot vedea. In mai putin de o luna cred ca apare (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post

m.alex
post Nov 8 2009, 11:39 AM
Post #6

Administrator

O noua serie din bine cunoscuta emisiune incepe pe 15 noiembrie. Emisiunea se va filma la ora 21 si nu 20 cum era pana acum(ora UK). Tinand cont ca pt noi, asta va insemna ora 23, emisiunea tinand o ora, va fi gasita pe torrent dupa orele 24. Totusi, asteptarea merita pentru ca noua serie va fi in HD iar unul din episoadele noii serii va fi cel filmat in Romania.
Nu mai e mult (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Dar pana atunci va invit sa-l urmariti pe Jeremy Clarkson intr-un video de o ora si ceva ce a aparut cu revista TopGear UK din aceasta luna. Se numeste Duel. Enjoy (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

bunyqu
post Nov 8 2009, 06:45 PM
Post #7

Junior Member
*

From: bucuresti
Member No.: 8

posteaza daca gasesti filmul de la 5th gear in care este ralliart-ul colt vs...twingo rs....fiat 500 abarth si swift sport....ca eu nu-l gasesc...sa vedem ce si cum

+Quote Post

m.alex
post Nov 8 2009, 07:22 PM
Post #8

Administrator

QUOTE (bunyqu @ Nov 8 2009, 06:45 PM) *
posteaza daca gasesti filmul de la 5th gear in care este ralliart-ul colt vs...twingo rs....fiat 500 abarth si swift sport....ca eu nu-l gasesc...sa vedem ce si cum
L-am postat personal, de mult timp asa incat are deja 13.200 si ceva de views insa am pus doar drag race-ul. Restul e nesemnificativ intrucat coltul pierde si iese fiat 500 pe primul loc insa .. e mai mult o chestie de imagine, zic eu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Daca vrei toata varianta, cauta pe torrent. E in ultimul sezon al lor.. am uitat care episod.

+Quote Post

m.alex
post Nov 12 2009, 03:52 PM
Post #9

Administrator

Pun pariu si sper sa am dreptate ca primul episod din noua serie TopGear va fi cel din Romania.
Spun asta pt ca, vazand pozele de la repetitii http://www.topgear.com/uk/photos/topgear-1...de-1-rehearsals pt primul episod, in platou sunt exact aceleasi masini ce au fost la noi in tara. Deci, cred ca duminica seara vom avea parte de o mare surpriza, sper (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post

m.alex
post Nov 16 2009, 12:55 AM
Post #10

Administrator

TopGear s14 e1 il puteti urmari aici

Este cel filmat in Romania, asa cum am preconizat. Enjoy

Poate fi copiat de AICI la o calitate HD

+Quote Post

bunyqu
post Nov 16 2009, 01:41 PM
Post #11

Junior Member
*

yeeeee (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) in sfarsit.

P.S. cel 5th gear nu este complet....asta scurt il stiu si eu dar nu-l gasesc full

+Quote Post

raul151180
post Nov 17 2009, 10:36 AM
Post #12

Moderator
*

Group: Moderators
From: Bucuresti
Member No.: 12

Frumos episodul. Faptul ca a zis: "This is better than Stelvio Pass .. inseamna ceva! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Pacat ca Romania = Gipsys (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

bunyqu
post Nov 17 2009, 12:25 PM
Post #13

Junior Member
*

pai daca stai sa te gandesti chiar e better then stelvio pass care e un drum la altitudine f mare....numai cu ace de par si sosea f ingusta. Transfagarasanul arata exact ca un circuit:"? ca si cum au luat fiecare curba consacrata din marile circuite si le-au unit pt a crea o funda a perfectiunii automobilistice"..........la afirmatia asta trebuie sa recunoasteti ca v-ati simtit mandrii si vi sa dublat pulsul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: