IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> Anunt administrativ
Guest_ZUM_*
post May 6 2009, 11:44 AM
Post #1

Guests

Moderatori:

1. czT-u - "Anunturi si evenimente", "My races"
2. petreals - "My races", "Bursa"
3. AdrianS - "Galerie", "Generalitati"
4. Dennis_TL - "Tuning & Styling"
5. Isabela - "Mass Media"

Administratori:

1. ZUM
2. m.alex

Incepand cu saptamana viitoare, de forum si tot ce implica el, administrare, activitate, intalniri, etc. se va ocupa in mod exclusiv, Alex Mocanu (m.alex).
Timpul si nu numai, nu-mi mai permit sa ma ocup de acest club care este la inceput de drum si care nu poate sa astepte dupa mine.
Voi activa ca membru si voi urmari cu interes evolutia clubului. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Succes! (sau succesuri ca nu mai stiu cum e corect) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post

PROMitsu
post May 8 2009, 04:43 PM
Post #2

Junior Member
*

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 41

Desi parerea mea poate fi subiectiva, cred ca ai facut foarte multe pentru a pune pe picioare acest forum.
Succes celor care se vor ocupa in continuare de forum !

Multumesc si bafta Cristi !

+Quote Post

petreals
post May 9 2009, 09:54 AM
Post #3

Moderator
*

Group: Moderators
Member No.: 3

mda...

+Quote Post

m.alex
post May 23 2009, 10:02 PM
Post #4

Administrator

Group: Root Admin
From: Bacau/Bucuresti
Member No.: 2

Tin sa-i multumesc lui Cristi pt suport.
Rolul meu aici este acela de a ma ocupa de interfata ipb pe care ruleaza acest forum si sa aduc functii noi in completare pt a face posibil inserarea anumitor elemente de tip html/flash si pt a face mult mai simpla si mai comoda navigarea.

Desigur, ma voi ocupa, atat cat timpul imi permite, si de moderare, incercand sa ma implic in deschiderea unor noi topicuri de discutie si desigur, ma implic in momentul de fata in a aduce cati mai multi membri. Astfel ca vor veni useri poate si prin faptul ca mai pun biletele in stergatorul de la parbriz (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Si voua va recomand (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

La interfata, dupa cum se poate vedea, m-am ocupat de header(imaginea de sus a paginii) pe care, cred ca o voi schimba cu ceva mai estetic dar pt moment, consultandu-ma si cu altii, cred ca e ok.
Am facut posibila inserarea clipurilor de pe youtube. Am schimbat cateva din imaginile storate pe server adaugandu-le pe filebox.ro. Va recomand si voua, atunci cand postati imagini, sa incercati sa faceti acelasi lucru insa nu e o oblogatie(le voi schimba eu fara nici o problema)- am facut chestia asta si pt a nu ocupa inutil spatiu pe serverul pe care site-ul este pus dar si pt faptul ca imaginile se incarca mult mai repede. Deasemeni, in posturile unde au fost imagini mai multe, le-am modificat si le-am inserat in albume de tip flash ca aici : http://www.coltclub.ro/index.php?showtopic...6&#entry226 Eu zic ca e mult mai placut estetic. Voi face albume de genul acesta in posturile unde sunt inserate mai multe imagini.

Ca si planuri de viitor ma gandesc de a face o pagina de start a forumului cum de ex este pe www.coltclub.eu si pe multe alte forumuri de profil.
Reclame .. sincer sa va zic nu cred ca doresc sa pun. Scopul acestui forum nu e pt a scoate bani din el sau alte chestii de genu- asta cel putin in momentul de fata. Cu siguranta, daca o reclama va facilita promovarea forumului probabil ca atunci voi lua in considerare acest aspect.

Echipa de moderatori consider ca e formata din oameni care stiu ce fac si ma bazez pe sprijinul lor. Oricum , sper ca acest forum nu va avea nevoie de moderatori in sensul ca nu-mi doresc decat atitudini placute din partea tuturor cat si un limbaj adecvat ce implica, desigur, si respect reciproc pt pareri proprii. Nimeni nu s-a nascut invatat si cu totii avem mereu ceva de invatat.

Acestea fiind spuse, sper ca nu am fost prea serios in discurs (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) , eu va doresc discutii placute (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

m.alex
post Apr 25 2010, 10:29 PM
Post #5

Administrator

Dupa o lunga perioada de "tacere" am revenit in on-line.
S-au pierdut cativa useri pe drum(cei inregistrati in perioada cand a mai fost urcat forumul dupa ce picase)
Acum am reusit sa-l pun pe un alt hosting ( www.vlexofree.com) care, de aceasta data, accepta si forumuri.
Avem 2gb de spatiu alocat si 20gb de trafic lunar.

Sper ca saptamana viitoare sa ne si vedem la o intalnire.

+Quote Post

raul151180
post Apr 26 2010, 03:03 PM
Post #6

Moderator
*

Group: Moderators
Member No.: 12

QUOTE (mocanu86 @ Apr 25 2010, 10:29 PM) *
Dupa o lunga perioada de "tacere" am revenit in on-line.
S-au pierdut cativa useri pe drum(cei inregistrati in perioada cand a mai fost urcat forumul dupa ce picase)
Acum am reusit sa-l pun pe un alt hosting ( www.vlexofree.com) care, de aceasta data, accepta si forumuri.
Avem 2gb de spatiu alocat si 20gb de trafic lunar.

Sper ca saptamana viitoare sa ne si vedem la o intalnire.

m.alex.. esti f tare!
Iti multumim ca ai rezolvat problema!

Intalnire.. clar! sa fie soare si frumos si n vdm sambata poate!

Salutare!

+Quote Post

m.alex
post Apr 26 2010, 04:26 PM
Post #7

Administrator

Da .. printre licenta si examene am reusit sa-l urc iar.. de data asta definitiv... sper.
A trebuit sa-l reconfigurez cu imageshack, iar sa sterg toti userii aiurea si sa configurez clientul de mail. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

+Quote Post

m.alex
post May 18 2010, 11:54 AM
Post #8

Administrator

Dupa cum se poate vedea, in capatul forumului este o reclama( google ads)

Ei bine, forumul este postat pe un hosting gratuit. Acesta cere in schimb un link catre ei, dupa cum se poate vedea ca este situat in partea de sus a forumului si o reclama de google ads.

Asa fac ei bani, asta e. Important e ca forumul merge si merge bine iar pe noi nu ne deranjeaza cu nimic o reclama. Cel putin pe mine..
Asa ca, daca aveti timp mai dati cate un click pe bannerul de la google ads ca sa primeasca si ei clickuri din ip-uri din Romania.

Sper ca de acum sa nu mai existe probleme si totul sa mearga snur.

+Quote Post

m.alex
post Jul 19 2010, 08:47 PM
Post #9

Administrator

Dupa cum se poate vedea, forumul se afla, din pacate, intr-o perioada de stagnare.
Personal, a trebui sa-mi termin studiile si licenta in Bucuresti ceea ce am si reusit in cele din urma dar desigur cu pretul ocuparii timpului in asa masura incat timp pentru forum nu mi-am mai putut face.

Mi-as fi dorit sa fi organizat mai multe intalniri insa si asta a depins de mai multi factori. Observ insa ca noi useri apar in fiecare zi pe forum, useri ce doresc sa-i poftesc sa se prezinte la sectiunea "prezentare membri"

Odata ce am terminat cu facultatea, asa cum spuneam mai sus, a urmat pt mine mutarea definitiva din Bucuresti in Bacau. Astfel, de acum inainte, ma voi ocupa de forum doar pt a ma asigura ca functioneaza si voi modera unde va fi cazul insa de intalniri nu ma voi mai putea organiza.

Asadar, daca doriti, puteti organiza intalniri in Bucuresti insa sa fie cineva care sa se ocupe in mod expres cu acest lucru. Deci, daca doriti acest lucru si comunitatea sa existe mai mult decat in mediul on-line, puteti veni cu propuneri, pareri sau cum v-ati gandi mai bine fiecare pt a putea a aduce continuitate comunitatii coltclub.

va astept cu replay la acest post aici sau cu mail la admin at coltclub.ro

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: