IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> COLT vs MAZDA 2 vs SUZUKI SWIFT, Care credeti ca e cea mai buna?
GigiTL
post Oct 18 2009, 01:53 PM
Post #1

Junior Member
*

Group: Members
From: Tulcea
Member No.: 45

am vazut ca nimeni nu are de combatut pe nimeni!ce spuneti de comparatie la orice nivel doriti intre cei trei competitori!eu nu am reusit sa plimb cu mazda 2 sau suzuki dar tare as fi curios!eu zic ca coltul e cel mai tare indiferent ce motorizari ai compara!astept concurenta!!!!
Go to the top of the page

+Quote Post

m.alex
post Oct 18 2009, 05:30 PM
Post #2

Administrator

Group: Root Admin
From: Bacau/Bucuresti
Member No.: 2

Am mutat topicul aici, mi se pare mai potrivit. De ex.. comparatie intre colt si suzuki swift e facuta de cei de la fifth gear uite aici:

+Quote Post

ZUM
post Oct 19 2009, 06:06 PM
Post #3

Member
**

Group: Administrators
Member No.: 172

de ce e coltul cel mai tare ?

Bine, coltu' poate sa fie mai tare decat absolut orice masina, depinde de posesor.
De exemplu, colt + posesor, varianta "retard" nu mai lasa loc de versus. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Acum, serios, de ce e mai tare coltu' decat mazda 2 ?

Din cate stiu eu, mazda 2 e un model nou, silentios, design frumos, nu agata cutia si alte mici kkturi.
Evident, e o masina mai pentru pitipoance, adica are o anumita inclinatie catre sexu' frumos si evident, e mai slaba, macar din fire, daca nu tehnic.
Dar tehnic ma interesa...asa ca idee...

Chiar, Coltu' cam carui gen de specimene se adreseaza ?

+Quote Post

GigiTL
post Oct 19 2009, 06:43 PM
Post #4

Junior Member
*

From: Tulcea
Member No.: 45

QUOTE (ZUM @ Oct 19 2009, 07:06 PM) *
de ce e coltul cel mai tare ?

Bine, coltu' poate sa fie mai tare decat absolut orice masina, depinde de posesor.
De exemplu, colt + posesor, varianta "retard" nu mai lasa loc de versus. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Acum, serios, de ce e mai tare coltu' decat mazda 2 ?

Din cate stiu eu, mazda 2 e un model nou, silentios, design frumos, nu agata cutia si alte mici kkturi.
Evident, e o masina mai pentru pitipoance, adica are o anumita inclinatie catre sexu' frumos si evident, e mai slaba, macar din fire, daca nu tehnic.
Dar tehnic ma interesa...asa ca idee...

Chiar, Coltu' cam carui gen de specimene se adreseaza ?

salut!am reusit sa o vad deaproape si am ramassurprins de spatiul interior,mai ales in spate cat de mic este,cz 3 e mai spatios decat varianta lor in cinci usi,e mai scumpa,acum au si ei ceva oferte mai ales pe 1.3,au motoare mai slabe la putere,cuplu,consum si feeling,dar au in plus oglinzi rabatabile electric,consola centrala penala si alte nimicuri care nu mi-au placut!o sa-ti detaliez maine!dar de suzuki nu mi-ai zis nimic!nu iti place deloc,nici macar cel cu 1.6!

+Quote Post

Dennis_TL
post Oct 19 2009, 07:25 PM
Post #5

Moderator
*

Group: Moderators
From: Tulcea, Romania dar ma gandesc serios sa emigrez :)
Member No.: 5

intre mazda2 si colt nu aleg nimic , pastrez banii pentru ralliart.
intre colt ralliart si suzuki swift sport aleg ralliart . swift sport nici nu discuta cu orice varianta de colt in afara de ralliart, are scaune recaro, jante pe 17, suspensie sport, evacuare dubla , distributie variabila , mai multi cp dar masina e mai grea si daca nu ma lasa memoria are suspensie independenta spate fata de ce are coltul .
dar las deoparte si ralliart ul si swiftul sport si mi-as lua direct clio rs (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) prietenii stiu de ce ...

e subiectiva treaba , fiecare alege ce ii place . am condus mazda2 1.5 iar ca atuuri fata de coltul meu de 1.5 are silentiozitatea si consum . dar la consum eu am 205 45 16 si mazda aia avea 195 45 16 deci poate de acolo diferenta de peste 1L /100km in favoarea mazdei desi nu cred. de tras pana la 130km/h nu ma dat pe spate iar de acolo in sus nici nu se pune problema sa socheze. asta care am condus o avea tamburi pe spate ,frana mai prost decat orice colt am condus, sarea de cur pe viraje .aaaaa sistemul audio era infect . v-am zis de scaune ? alea chiar erau faine la mazda.....inca ceva, volanul se regla sus jos si inainte inapoi.
swift nu am condus, clio rs in schimb am admirat de zeci de ori la showroom si e pe placul meu.

ce as fi vrut eu de la noul colt :
- rulmentul din cutia de viteze sa fie schimbat , sa nu mai huruie
- ambreiajul mai dur
- directia mai ferma
deci clar am nevoie de ralliart , nu aruncati cu pietre in mine

ia scrieti si voi de clio ala rs ca eu strang bani de pe acum de el. am renuntat azi la 1 pachet de tigari de ex.. cred totusi ca imi iau logan rs pana termin leasingul la colt (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

This post has been edited by mocanu86: Oct 19 2009, 07:48 PM
Reason for edit: modif. youtube link

+Quote Post

Jeff
post Nov 5 2009, 06:18 PM
Post #6

Junior Member
*

From: Timisoara
Member No.: 13

Enjoy:

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: