IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> Voi ce ati facut de 1 Mai ?
m.alex
post May 2 2009, 10:35 AM
Post #1

Administrator

Group: Root Admin
From: Bacau/Bucuresti
Member No.: 2

Ieri pe la ora 12 m-am decis dintr-o data sa ma duc la mare. Pur si simplu m-am urcat in masina, eu si sora mea si am plecat. Vremea era super cu toate ca anuntase peste tot ca va ploua insa doar am vrut sa vedem marea chiar daca am decis sa ne intoarcem in aceasi zi.
Pe la 13:40 eram deja pe autostrada. Prima jumate de ora va zic ca nu-mi statea nimeni in cale (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) . Acum ca am pus pe masina filtru K&N(pt care ii multumesc lui Cristi) masina urca in ture mult mai repede si sunetul motorului e cu totul altfel. Deci 170-180 km/h fara nici o problema.
Cea mai nasoala chestie e ca mi-am facut masina cimitr de insecte moarte. Capota e varza asa cum se vede si in poze si mai mult de atat, solutia de spalat geamul nu facea fata si am oprit de doua ori sa-l spal cu mop la spalatorie. Bine.. eu si inca alti zeci de oameni care faceau acelasi lucru. Stateam la coada pt mopul ala.
Am ajuns la Mamaia, pt ca acolo am fost, am stat cam 3 ore timp in care am fost pe plaja, am mancat o pizza si toate chestiile de genu. Cativa erau destul de nebuni sa intre si in apa. (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
La intoarcere am facut un mic ocol neintentionat ca na, la noi in tara mai nasol cu indicatoarele insa nu m-am suparat prea tare pt ca a fost un drum placut cu muzica la maxim, cu discutii interminabile sau cu pur si simplu am admirat unele chestii dar mai mult.. sentimentul vacantei mai ales ca ne paste sesiunea.

Masina s-a comportat excelent. Am mers in mod constant cu 140-150 Km/h pret de 100 km si nu am simtit nici o chestie deranjanta. Viteza medie in cei 500 km pe care i-am facut bucuresti-mamaia; mamaia-bucuresti a fost de 80 km/h si consumul de 7.3 deci ma consider chiar multumit.

In rest.. am mai vazut un colt parcat in mamaia si i-am lasat biletel in geam cu adresa noastra. Sper ca va intra pe forum.

Daca ati iesit si voi de 1 mai si aveti cateva clipe sa ne povestiti unde si cum ar fi super.

Pana atunci ... hai eliberare (vine stresiunea)
Attached File  01052009088.jpg ( 756.93K ) Number of downloads: 61
Attached File  01052009089.jpg ( 761.98K ) Number of downloads: 53
Attached File  01052009099.jpg ( 580.58K ) Number of downloads: 48
Go to the top of the page

+Quote Post

Guest_ZUM_*
post May 2 2009, 09:39 PM
Post #2

Guests

Acum, dupa o cantitate de vin...nu-mi mai amintesc ce am facut de 1 mai.
Doar de 2 mai imi amintesc... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

m.alex
post May 2 2009, 11:33 PM
Post #3

Administrator

inventeaza ceva (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post

petreals
post May 4 2009, 10:17 AM
Post #4

Moderator
*

Group: Moderators
From: Bucuresti
Member No.: 3

1 mai...kudos & mania...e tot ce pot spune (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

scufita.rosie
post May 9 2009, 11:38 AM
Post #5

Junior Member
*

Group: Members
From: Hunedoara
Member No.: 70

Poate raspund tarziu (9mai)...dar...
Eu am fost , defapt, m-a mancat undeva, sa merg la Nandru, o localitate de langa Hunedoara, unde, stiam eu ca-i fain, plus ca sunt doar 20 de km pana acolo...si ne-am adunat 5 oameni...cort and all...
Aventura a inceput, cand, am observat ca la iesire din Nandru (noi vroiam sa mergem mai sus in munti) se termina asfaltul, iar eu, cu coltul meu foarte "cul" cu garda joasa, am realizat ca...nu e facuta pentru asa ceva....deci, am mers 10minute cu 5km/h ocolind toate gropile pana m-am dat batut si am zis ca punem chiar acolo cortul, langa un raulet...
A fost foarte fain, multa...foarte multa bere, gratar, curatenie un pic (era dezastru acolo, numai pungi si doze aruncate), strans lemne....am cercetat un pic zona...eu am plans pentru toba care era un pic indoita...dar pana la urma a iesit fain...
Am vrut si eu sa merg la mare...dar noh...drum lung, plus ca am lucrat si vineri si sambata, program scurt, dar am lucrat...
Nu mi-a placut ca era plin de oameni pe acolo...si eu ma asteptam sa fie asa cum era acuma 12 ani cand am fost ultima oara acolo, linistit si curat....
Apropo de curatenie, pentru cei din judetul Hunedoara, daca este cineva, se va organiza o actiune de ecologizare in Deva dar voi posta un topic in legatura cu asta in momentul in care voi primi mai multe informatii...in principiu, actiunea este programata pe data de 1iunie (ziua copilului), va dura 2 zile si in fiecare seara va avea loc un party cu ceva dj locali....oricum, revin cu amanunte....
Iara am sarit de la un subiect la altul....offf...

+Quote Post

m.alex
post May 9 2009, 03:19 PM
Post #6

Administrator

Fain ! Crede-ma ca la mare nu ai pierdut mare lucru .. doar ca nu ai vazut marea. Pana la urma conteaza sa fii alaturi de cei dragi, prieteni sau/si familie.
In legatura cu actiunea de ecologizare, da .. suntem curiosi si noi asa ca tine-ne la curent (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

scufita.rosie
post May 11 2009, 11:16 AM
Post #7

Junior Member
*

From: Hunedoara
Member No.: 70

QUOTE (mocanu86 @ May 9 2009, 04:19 PM) *
Fain ! Crede-ma ca la mare nu ai pierdut mare lucru .. doar ca nu ai vazut marea. Pana la urma conteaza sa fii alaturi de cei dragi, prieteni sau/si familie.
In legatura cu actiunea de ecologizare, da .. suntem curiosi si noi asa ca tine-ne la curent (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ai dreptate, sa fii cu cine trebuie, doar asta conteaza...
In legatura cu actiunea de ecologizare de care spuneam, voi deschide eu un topic odata ce voi avea mai multe detalii...interesant ca, petrecerile vor fi private, adica, doar cei care participa la actiunea sunt primiti, probabil se vor face ceva bratari pe baza carora se va intra la petrecere... asa poate se vor aduna mai multi, daca nu pentru curatenie, macar pentru intrare moca la petrecere (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

D.Shids
post Oct 22 2009, 06:43 PM
Post #8

Junior Member
*

From: United States
Member No.: 176

Indoit scut rezervor cel original si ruginit, indreptat lovea in grupul spate si facut planuri pentru un scut mai rezistent.
Ars ambreiajul cred ca tot cel original desi pe rulment scria Valeo ?, schimbat acum 2 saptamani.

+Quote Post

D.Shids
post Oct 28 2009, 04:41 AM
Post #9

Junior Member
*

From: United States
Member No.: 176

Din directia Littau primul semafor Seetalplatz , unde e magazinul de papetarie..asa am putut intra in parcarea care e direct laga semafor pe dreapta.Ei erau putin mai sus de semafor, deci in apropierea mea
Oricum nu au fost singurii...din spusele unui coleg...a intanlit o grupa asemenea la iesirea din autostrada tot in Emmen, directia Rottsee/Ebikon, dar si acolo...politie.
Eu m-as fi implicat ...doar din indignare.
Sunt constienta ca nu as fi schimbat cu nimic situatia
Dar sunt bucuroasa ca aici politia reactioneaza...imediat ce e sesizata
Macar atat

giorgia

+Quote Post

Jeff
post Oct 28 2009, 10:54 AM
Post #10

Junior Member
*

From: Timisoara
Member No.: 13

D.Shids, nuj de ce am impresia ca nu esti kosher...

+Quote Post

m.alex
post Oct 28 2009, 11:04 AM
Post #11

Administrator

D.Shids e un bot cred (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) dar nu-i dau inca ban (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) sun curios ce ne mai povesteste (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post

Jeff
post Oct 28 2009, 04:33 PM
Post #12

Junior Member
*

From: Timisoara
Member No.: 13

La asta ma refeream si eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar ai dreptate, povesteste frumos (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

marocanu2009
post Oct 29 2009, 01:05 PM
Post #13

Junior Member
*

From: Ploiesti
Member No.: 181

A devenit forumul prea cunoscut (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si au zis botii sa ne faca si noua o vizita. povesteste frumos (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: