IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Talex Web Design Bacau

Reply to this topicStart new topic
> eleron colt
cocolino
post Apr 17 2009, 08:51 AM
Post #1

Junior Member
*

Group: Members
Member No.: 46

Vreau sa-i fac cadou de Paste masinutei un eleron finut (rear wing). Stie cineva de unde pot cumpara unul in afara de "glumetii" de la "accesorii.mitsubishi-motors.ro", unde e 200 E fara Tva/vopsit/montaj!.Precizez ca e vorba de Coltul in 5 usi.
Go to the top of the page

+Quote Post

Dennis_TL
post Apr 26 2009, 10:25 AM
Post #2

Moderator
*

Group: Moderators
From: Tulcea, Romania dar ma gandesc serios sa emigrez :)
Member No.: 5

te duci la un atelier unde lucreaza baietii in fibra , si vezi poate au o matrita sa se potriveasca si pe colt . in rest eleron aftermarket de colt eu cel putin nu am gasit la noi .

+Quote Post

cerbanic
post Jun 24 2009, 12:59 PM
Post #3

Junior Member
*

Member No.: 107

cu tot cu tva ajungi pe la vreo 350 E pentru ca intra si manopera si vopsitul,mi-au facut mie o factura proforma dar am renuntat ft repede.
A gasit cineva ,vreau si eu.

+Quote Post

Dennis_TL
post Sep 26 2009, 06:47 AM
Post #4

Moderator
*

salut. am comandat eu eleronul de ralliart , in tot pretul ala mare la prima vedere intra si telescoape pentru haion(mai scurte si mai tari ) , niste tije , piulite , banda dubla adeziva iar eleronul e mare arta, foarte usor si foarte frumos. una peste alta isi face banii dar sa nu il instalezi la ei . a costat 246 de euro parca, vopsitul gratis la un amic cu vopsitorie profi si montajul gratis efectuat de mine .
p.s. eu am strans cate 10-20 de euro pe saptamana si mi-a venit mai usor la plata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

pascal
post Oct 1 2009, 07:27 PM
Post #5

Junior Member
*

Member No.: 50

ceva poze cu masina?

+Quote Post

Dennis_TL
post Oct 3 2009, 02:21 PM
Post #6

Moderator
*

o sa pun si ceva poze si alte detalii cu masina dar momentan nu am aparat , iar ca telefon am nokia 1100 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) deci no cam. in 1 sapt revin cu poze

+Quote Post

pascal
post Oct 3 2009, 07:41 PM
Post #7

Junior Member
*

Member No.: 50

ok si de tel ala ar trebui sa fi mandru fiinca am auzit ca se vand intre 8000 si 25000 de euro modelele fabricate in 2003

+Quote Post

GigiTL
post Oct 4 2009, 07:31 PM
Post #8

Junior Member
*

From: Tulcea
Member No.: 45

QUOTE (Dennis_TL @ Oct 3 2009, 03:21 PM) *
o sa pun si ceva poze si alte detalii cu masina dar momentan nu am aparat , iar ca telefon am nokia 1100 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) deci no cam. in 1 sapt revin cu poze

salut!vino per la mine ca am aparat si facem poze!ai terminat de montat eleronul?

+Quote Post

Dennis_TL
post Oct 4 2009, 11:10 PM
Post #9

Moderator
*

QUOTE (GigiTL @ Oct 4 2009, 08:31 PM) *
salut!vino per la mine ca am aparat si facem poze!ai terminat de montat eleronul?

eleronul este montat , daca cumpara cineva eleronul original de ralliart in 5 usi il poate monta singur, repet.

iar ca sa iasa treaba buna , in afara de benzile adezive 3m din kitul de instalare ar fi bine daca se foloseste si silicon (eu am folosit silcaflex) . eleronul are 3 suruburi, 2 au piulite si al treilea e doar de sprijin , nu se infileteaza nimic . ce am descoperit eu e faptul ca daca se scoate al 3-lea stop pe frana , cel superior de pe haion se poate folosi si al 3-lea surub folosind o piulita de 10. pozitia este mai incomoda dar se poate cu putina rabdare.

vom face poze la colturi , o sa scot masina poate maine chiar ca o prinde tristetea in garaj. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: